این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
(021) 88400548

مقالات و مطالب

شرکت کیمیا گستر فرسام

خواص آب چغندر:
نتایج یک مطالعه جدید که در دانشگاه کوئین مری لندن انجام شده نشان داده است که مصرف یک لیوان آب چغندر قند در روز میتواند تا حد زیادی فشار خون را در کسانی که فشار بالا دارند کاهش دهد.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، چغندر قند مانند کاهو و کلم حاوی میزان بالایی از نیترات غیرارگانیک است.
 آنها این ماده را از طریق ریشه هایشان از خاک میگیرند. در بدن انسان این ماده به نیتریک اکسید تبدیل میشود که میتواند دیواره عروق خونی را گشاد کند.
در مطالعه ای که محققان انجام داده اند یک گروه 64 نفره که همه آنها مبتلا به پرفشاری خون بودند و بعضی تحت درمان دارویی برای بیماری خود بوده و بعضی دیگر نبودند مشخص شده و به نیمی از آنها روزی یک لیوان آب چغندر قند داده شد و به گروه دوم مایعی که تنها از لحاظ ظاهر شبیه به آن بود. این کار برای یک ماه ادامه پیدا کرد.
کانال فیتنس بانوان در گروهی که از آب چغندر استفاده کرده بودند فشار سیستولیک به اندازه 8 میلیمتر جیوه و فشار دیاستولیک 4 میلیمتر جیوه کاهش پیدا کرده بود که با قطع آب چغندر بعد از دو هفته مجددا فشار به همین اندازه بالا رفت.
اهمیت این میزان کاهش فشار خون وقتی بیشتر مشخص میشود که بدانیم به ازای هر دو میلیمتر جیوه کاهش در فشار خون احتمال مرگ و میر به علت سکته قلبی 7 درصد و به علت سکته مغزی 10 درصد کاهش میابد.
خواص داروئی:
شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.
خواص شلغم آنقدر زیاد است که می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند که این گیاه چقدر فایده درد تمام باغچه های خانه خود را شلغم میکاشتند و هر روزه از آن استفاده می کردند .
1)شلغم مقوی است.
2)شلغم اشتها آور است.
3)شلغم ضعف جنسی را درمان کرده و اسپرم را زیاد می کند.
4)شلغم سرفه را تسکین می دهد.
5)ترشی شلغم بهترین نوع ترشی است زیرا مقوی معده و روده ها و اشتها آور است.
6)آب شلغم قند خون را پائین می آورد.
7)تخم شلغم را اگر سرخ کرده و بخورید برای ضعف جنسی موثر است.
8)اگر گلو درد دارید آب پخته شلغم را قرقره کنید.
9)خوردن آب شلغم درمان کننده جوش صورت است.
10)آنهایی که حافظه ضعیف دارند حتما باید شلغم بخورند زیرا ثابت شده است که شلغم حافظه را تقویت می کند.
11)شلغم شب کوری را درمان می کند.
12)شلغم بعلت داشتن ویتامین B1 علاج کم خونی است.
13)شلغم برای رشد و نمو استخوانها مفید است بنابراین زنان باردار و شیرده حتما باید از آن استفاده کنند .
14)زن حامله ای که در مدت بارداری شلغم خورده باشد بچه اش زودتر رشد کرده ، زودتر حرف می زند و حتی زودتر راه می افتد و در مقابل امراض مقاومت بیشتری خواهد داشت .
15)آنهایی که غده تیروئیدشان کم ترشح می کند باید حتما شلغم بخورند زیرا شلغم بعلت داتشن ید فراوان ترشحات غده تیروئید را تنظیم می کند .
16)شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان است و حتی گسترش سرطان را متوقف می کند .
17)شلغم درمان بسیاری از بیماریهای پوستی است.
18)شلغم پخته بهترین دارو برای برونشیت است.
و بالاخره سعی کنید که در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماریهای تنفسی اقلا چند بار در هفته شلغم بخورید شلغم پخته بهترین صبحانه است . بدن را تمیز کرده و مواد سمی را ازبدن خارج می سازد .همانطور که در بالا گفته شد آب شلغم خام خواص بیشتری از شلغم پخته دارد بشرطی که معده شما را ناراحت نکند .
خواص شلغم از نظر احادیث :
هیچکس نیست مگر آنکه رگی از جذام در او است و شلغم آنرا ذوب میکند و روایت شده که آن را در فصلش بخورید که هر دردی را از شما میبرد.